Wymagania COVID 19 Włochy

Wymagania Covid19 - WŁOCHY

Każda osoba wjeżdżająca na obóz narciarsko-snowbordowy do Włoch musi przedstawić

  1. zaświadczenie o szczepieniu lub statusie ozdrowieńca oraz dodatkowo od dnia 15.12.2021 test antygenowy na 24 h przed przekroczeniem granicy lub test PCR 48 h przed przekroczeniem granicy - szczegóły poniżej w sekcji PRZED WYJAZDEM
  2. formularz PLF - szczegóły poniżej w sekcji REJESTRACJA NA STRONIE EU Digital Passenger Locator Form.
    - Instrukcja wypełnienia formularza PLF -> KLIKNIJ TUTAJ

PRZED WYJAZDEM

Zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami (które jeszcze mogą ulec zmianie) aby wjechać na terytorium Włoch i korzystać z infrastruktury sporotowo-rekreacyjnej (w tym stoki narciarskie, snowparki,restauracje itp) należy okazać jeden z dokumentów:

  1. Dokument potwierdzający zakończenie programu szczepień przeciwko Covid-19. Za zakończenie schematu szczepień uważa się podanie odpowiedniej liczby dawek szczepionek przeciwko Covid-19 i upływ 14 -dniowego okresu od daty podania ostatniej dawki. Ważność dokumentu: max 270 dni od przyjęcia drugiej dawki szczepienia obowiazuje do końca stycznia 2022.
    Od 1.02.2022 Włochy skróciły ważność certyfikatu szczepienia do 180 dni (maks 6 miesięcy)-> dotyczy turnusów COM 3 - COM 6
  2. W przypadku ozdrowieńców dokument wystawiony od 15 do 180 dni od daty pozytywnego wyniku testu PCR lub szybkiego testu antygenowego na COVID-19.
  3. Od dnia 15.12.2021 do 31.01.2022 wszystkich wjeżdżających na teretorium Włoch obowiązuje przedstawienie negatywnego wyniku testu. (antygenowego wykonanego na 24 h przed przekroczeniem granicy lub PCR wykonanego na 48 h przed przekroczeniem granicy).

W TRAKCIE WYJAZU

Do 31 stycznia 2022 wprowadzono obowiązek zakrywania ust i nosa na świeżym powietrzu.

Do 31 marca 2022 na obszarze całego kraju obowiązuje wymóg stosowania maseczek klasy FFP2 w odniesieniu do: każdego rodzaju transportu zbiorowego; wydarzeń i zawodów sportowych; wszelkich otwartych dla publiczności pokazów/spektakli/wydarzeń w salach teatralnych, koncertowych, kinowych oraz lokalach z muzyką na żywo i wszystkich innych zbliżonych przestrzeniach – także na świeżym powietrzu. Na terenie całych Włoch obowiązuje wymóg okazania certyfikatu unijnego (tzw. paszportu covidowego (zaszczepienie lub ozdrowienie) do:

POWRÓT DO KRAJU

Przed powrotem do kraju należy wypełnić Kartę Lokalizacji Podróżnego https://aplikacje.gov.pl/app/klp/#/home. Kartę Lokalizacji Podróżnego można wypełnić jeszcze przed wyjazdem na obóz. Osoby zaszczepione powracające ze strefy Schengen nie podlegają kwarantannie.

UNIJNY CERTYFIKAT COVID

Włochy od 1 lipca wdrożyły akceptację tzw. „paszportów szczepionkowych” (Unijny Certyfikat COVID) w którym automatycznie zamieszczana jest informacja o byciu zaszczepionym czy też ozdrowieńcem.

Unijny Certyfikat COVID jest od 1 lipca dokumentem koniecznym do przekraczania granic w Unii Europejskiej i uczestnik obozu zobowiązany jest mieć ze sobą (dla bezpieczeństwa -zarówno w  wersji papierowej jak i elektronicznej) wydruk właściwego Unijnego Certyfikatu COVID.

Certyfikat jest w języku polskim i angielskim.

Certyfikat COVID można pobrać z własnego konta Internetowego Konta Pacjenta (osoby pełnoletnie) lub z konta rodzica (osoby niepełnoletnie). Szczegóły jak zalogować się do konta i pobrać certyfikat – tutaj. Certyfikat jest dostępny także w aplikacji mObywatel.

Niezależnie od ww. certyfikatu COVID zalecamy aby mieć ze sobą w wersji elektronicznej i papierowej potwierdzenie o zaszczepieniu/byciu ozdrowieńcem.

WAŻNE! Jeśli wystąpią oczywiste przesłanki, takie jak zamknięcie granic lądowych, wprowadzenia zakazu podróżowania do danego kraju - obóz zostanie odwołany przez biuro, a klientowi będzie przysługiwało 100% zwrotu wpłaconej kwoty za obóz.