Wakacje są czasem, kiedy po prostu chcemy odpocząć, naładować nieco akumulatory, bez względu na to, czy postawimy na aktywność fizyczną, czy na błogie lenistwo. Dobrym pomysłem na połączenie tych dwóch sposobów spędzania urlopu okazuje się plaża, często poza granicami kraju. Znakomitym pomysłem na letni relaks, jest obóz młodzieżowy w Dobrej Vodzie w Czarnogórze. Warto przed wyjazdem jednak odpowiedzieć sobie na pytanie, na jaką plażę w Dobrej Vodzie warto się wybrać? 

Sezon

Sortuj wedługPoszukiwana fraza

Wyczyść Filtr 

Transport Wyczyść Filtr 

Mamy dla ciebie 0 ofertWakacje są czasem, kiedy po prostu chcemy odpocząć, naładować nieco akumulatory, bez względu na to, czy postawimy na aktywność fizyczną, czy na błogie lenistwo. Dobrym pomysłem na połączenie tych dwóch sposobów spędzania urlopu okazuje się plaża, często poza granicami kraju. Znakomitym pomysłem na letni relaks, jest obóz młodzieżowy w Dobrej Vodzie w Czarnogórze. Warto przed wyjazdem jednak odpowiedzieć sobie na pytanie, na jaką plażę w Dobrej Vodzie warto się wybrać? 

Wyruszając na obozy młodzieżowe w okolice Morza Adriatyckiego, możesz liczyć na sporą ilość wrażeń. W Czarnogórze znajduje się wiele cenionych plaż, w tym: Jaz, Velika (najdłuższa w Europie), Zenska, Ada Bojana, czy Budva. 

Te oraz wiele innych kąpielisk (np. Ulcinj) ciągną się wzdłuż całej linii wybrzeża i zachwycają przepięknymi widokami. Każda z nich słynie z osobliwych cech. Podłoże plaży Jaz, składa się ze żwiru i kamieni. Dzięki temu widać, jak czysta jest woda. 

Z kolei na plaży Veliki przespacerujesz się po gładkim piasku, tak samo jak po oddzielonej od niej plaży Ada Bojana zlokalizowanej na niewielkiej wysepce o długości 3 km. Spacery po tych wybrzeżach mają korzystny wpływ na zdrowie człowieka przez wzgląd na zawarte w piasku substancje biologicznie czynne. 

Jakie atrakcje oferują plaże w Dobrej Vodzie?

Jeśli jesteś miłośnikiem clubbingu i nocnego życia, to będąc na obozie letnim w Dobrej Vodzie wybierz się na Budve lub Jaz. W tych miejscach aż roi się od świetnych klubów i dyskotek — jest to zatem raj dla imprezowiczów. W sezonie letnim odbywa się w tym rejonie również wiele imprez kulturalnych.

Uwielbiasz sporty wodne? Plaże w Dobrej Vodzie w Czarnogórze są znane z tego, że umożliwiają uprawianie różnych aktywności fizycznych. Można tu wskazać m.in. na surfing, windsurfing, kitesurfing, narty, żeglarstwo czy nurkowanie. Turyści często zwiedzają także urokliwe, okoliczne miejscowości, w których znajduje się wiele zabytków, takich jak Stara Maslina w mieścia Bar, Stare Miasto Ulcinj czy ruiny starego kościoła w pobliżu plaży Velikiy Pyesak, a także lokalnych sklepów i kawiarni.

Bliskie sąsiedztwo morza wpływa na to, że miejscowi praktycznie łowią ryby, nie wychodząc z domów. Jest to dość powszechny element życia w Czarnogórskich miejscowościach położonych nad morzem. Atrakcją dla wielu turystów może być spożywanie zamieszkujących tamte wody, lokalnych ryb i owoców morza (okoń morski, dorsz, ośmiornice, dorada, kalmary). 

Dobra Voda — plaże. Dlaczego warto wybrać to miejsce do plażowania?

Do licznych zalet pobytu w Dobrej Vodzie w Czarnogórze zaliczają się korzystne cenowo oferty noclegowe, które przyciągają wysokim standardem i niesamowitymi widokami z okien pokoi. Pokoje hotelowe i apartamenty będą zawsze do dyspozycji w zależności od tego, w jakim terminie zdecydujesz się na wycieczkę po plażach. 

W niejednym hotelu będziesz miał możliwość skorzystania z basenu. Tutaj też weźmiesz odświeżający prysznic i z łatwością znajdziesz zejście do najbliższej plaży. Docenisz też ciszę i spokój zabytkowych okolic. Warto odwiedzić również restauracje w Dobrej Vodzie, które oferują niesamowite przysmaki. Do ciekawych dań należy Cevapci (paluszki z mielonego mięsa z przyprawami). 

Wybierając obozy letnie w Czarnogórze na wakacje, zaznasz nie tylko przyjemności z łatwego dostępu do morza, ale także zauroczysz się krajobrazem. Możesz wybrać rodzaj plaży, który najbardziej trafi w twój gust, a także skorzystać z wielu pobliskich atrakcji (zwiedzanie, zabawy w klubach, smakowanie lokalnych potraw). Z kolei spacerowanie po wybrzeżu sprawi, że na długo zapamiętasz to miejsce.