Obozy wędrowne to świetna propozycja dla młodzieży, lubiącej spędzać czas na świeżym powietrzu w otoczeniu malowniczych lasów, jezior oraz gór. Jest to również niepowtarzalne wyzwanie, pozwalające oderwać się od świata zdominowanego przez urządzenia elektroniczne i internet. To właśnie dla młodzieży żadnej przygód i oderwania się od technologicznej rzeczywistości przygotowaliśmy ofertę naszych niepowtarzalnych obozów wędrownych.

Sezon

Sortuj wedługPoszukiwana fraza

Wyczyść Filtr 
  • Miejsc.Zwiń

Transport Wyczyść Filtr Obozy wędrowne to świetna propozycja dla młodzieży, lubiącej spędzać czas na świeżym powietrzu w otoczeniu malowniczych lasów, jezior oraz gór. Jest to również niepowtarzalne wyzwanie, pozwalające oderwać się od świata zdominowanego przez urządzenia elektroniczne i internet. To właśnie dla młodzieży żadnej przygód i oderwania się od technologicznej rzeczywistości przygotowaliśmy ofertę naszych niepowtarzalnych obozów wędrownych.

Dlaczego warto zdecydować się na obozy wędrowne?

Obozy wędrowne to przede wszystkim świetna przygoda, doskonale wpływająca na ciało oraz umysł, a także nierzadko kończąca się wspaniałymi przyjaźniami. W trakcie kolonii młodzież ma okazję poznać górskie szlaki oraz uroki polskich jezior. W trakcie naszych obozów wędrownych uczestnicy śpią w namiotach lub bazach studenckich. 

Szlaki dobrane są tak, by nie obciążać zbytnio organizmu. Wyprawy mają być przede wszystkim przyjemnością, a nie uciążliwym doświadczeniem. Kadra naszych przewodników zatwierdzona jest przez kuratorium oświaty. Opiekunowie, działający w ramach obozów młodzieżowych, to przede wszystkim doskonali pedagodzy. Nasze kolonie wędrowne to świetna okazja, by poznać uroki polskiej przyrody i słowackich terenów otwartych. 

Obozy wędrowne dla młodzieży i dzieci – jakie są atrakcje?

Wśród atrakcji naszych kolonii wędrownych warto wskazać:

  • możliwość zwiedzenia kopalni, zamków i górskich grot,

  • wspaniałe wieże widokowe,

  • kąpiele w basenie,

  • ścianki wspinaczkowe,

  • wycieczki rowerowe,

  • ogniska z gitarą,

  • zajęcia dodatkowe – gry, zabawy, turnieje, konkursy.

Nasze obozy nie mają ściśle ustalonego programu. Charakter kolonii młodzieżowych wymaga bowiem dostosowania się do warunków pogodowych. To sprawia, że nasze obozy wędrowne są wyjątkową przygodą – nigdy bowiem nie wiadomo, co może nas spotkać. W każdej sytuacji dzieci mogą jednak liczyć na wsparcie profesjonalnej kadry.  Przed wyjazdem na obóz młodzieżowy wędrowny warto zapakować w plecak nie tylko najpotrzebniejsze rzeczy, ale i pozytywne nastawienie!

Kolonie młodzieżowe wędrowne są nie tylko bardzo atrakcyjne pod względem przygodowym, ale również dlatego, że stwarzają możliwość obcowania z przyrodą, często dziką i nieprzewidywalną. Równe stany pogodowe, wszechobecna fauna i flora oraz integracja z grupą to czynniki, które uczą młodych ludzi radzenia sobie w trudnych sytuacjach, a to z kolei zwiększa ich pewność siebie i sprawia, że stają się bardziej odważni i zaradni w życiu codziennym.

Jaki obóz wędrowny wybrać?

W naszych ofercie młodzieżowych obozów wędrownych znajdują się oferty dostosowane do początkujących oraz bardziej zaawansowanych podróżników natury. „Szwejk” to kolonia średnio-trudna, w ramach której uczestnicy zapoznają się z bieszczadzkimi atrakcjami górskimi. W programie są m.in. piesze wędrówki, wycieczka na Połoninę Wetlińską i  wyprawa na Słowację.

Drugi z naszych obozów wędrownych w górach obejmuje tereny Sudetów. Program kolonii dostosowany jest do potrzeb i możliwości młodszych uczestników. Dzieci jedzą śniadanie w schronisku, a miejsce i forma pozostałych posiłków uzależnione są od warunków terenowych. 

Kolejny z naszych obozów wędrownych dla młodzieży odbywa się w Bieszczadach. Połoniny to trasa, obejmująca Nowosiółki, Cisnę, Łopiennik, Przełęcz Orłowicza, Połoninę Wetlińską, Połoninę Caryńską, Ustrzyki Górne, Tarnicę i Wołosate. Kolonia wędrowna nie jest trudna, dlatego mogą w niej uczestniczyć zarówno początkujące dzieci, jak i bardziej doświadczona młodzież. 

Dunajec to obóz wędrowny o najbardziej zróżnicowanym krajobrazie. W trakcie kolonii młodzież ma szansę zdobycia trzech szczytów zaliczanych do Korony Gór Polskich. Noclegi obejmują schroniska, studenckie bazy namiotowe i pensjonaty. Pełna oferta naszych obozów wędrownych dla młodzieży znajduje się w sekcji Kolonie i obozy tematyczne. 

Na naszej stronie dostępne są także informacje, co zapakować do plecaka wybierając się na obóz wędrowny i w jakie ubrania oraz obuwie warto się wyposażyć. Tego typu wiedza z pewnością przyda się zwłaszcza rodzicom dzieci, które pierwszy raz wyruszają na tego typu kolonie. Kto wie, być może udział w takim obozie sprawi, że dziecko pokocha góry i za jakiś czas samo z siebie zapyta, czy może spakować plecak i wrócić na górski szlak?