Choć polskie góry nie są najwyższymi w Europie, to i tak każdy Polak powinien je minimum raz w życiu odwiedzić. Im wcześniej, tym lepiej, gdyż zaszczepiając w dziecku miłość do wędrówek po górskich szlakach, można być spokojnym o jego kondycję i umiejętność obcowania z naturą. W naszym biurze turystycznym oferujemy szeroki wybór obozów i kolonii w górach dla dzieci i młodzieży w wieku od 8 do 19 lat, dzięki czemu każdy młody człowiek może zaznajomić się z urokiem rodzimych szczytów.

Sezon

Sortuj wedługPoszukiwana fraza

Wyczyść Filtr 
  • Miejsc.Zwiń

Transport Wyczyść Filtr 

Mamy dla ciebie 13 ofertChoć polskie góry nie są najwyższymi w Europie, to i tak każdy Polak powinien je minimum raz w życiu odwiedzić. Im wcześniej, tym lepiej, gdyż zaszczepiając w dziecku miłość do wędrówek po górskich szlakach, można być spokojnym o jego kondycję i umiejętność obcowania z naturą. W naszym biurze turystycznym oferujemy szeroki wybór obozów i kolonii w górach dla dzieci i młodzieży w wieku od 8 do 19 lat, dzięki czemu każdy młody człowiek może zaznajomić się z urokiem rodzimych szczytów.

Dlaczego warto zdecydować się na obóz w górach?

Polskie szczyty są nie tylko piękne, ale również nieco dzikie, dzięki czemu uczestnicy obozów letnich w górach mogą zarówno podziwiać piękne widoki, jak i nauczyć się radzić sobie w trudnych warunkach. Wycieczki organizowane na koloniach młodzieżowych w górach są dostosowane do wieku osób w nich uczestniczących, dlatego rodzice nie muszą się martwić, że ich pociechy będą zanadto forsowane. 

Góry to jednak nie tylko wędrówki i zdobywanie szczytów. Dzieciaki uczą się podczas kolonii w górach podstawowych zasad survivalu – rozpalania ogniska w bezpieczny sposób, orientacji w terenie, planowania wyprawy biorąc pod uwagę pogodę czy też udzielania pierwszej pomocy osobom, które uległy nieszczęśliwemu wypadkowi na szlaku. Obozy w górach to świetny sposób, by nauczyć się samodzielności i zaradności. Aktywne wakacje pomogą naszym dzieciom wzmocnić kondycję fizyczną.

Kolonie dla dzieci i młodzieży w górach — który ośrodek wybrać?

Miejscem, w którym najczęściej organizujemy kolonie dla dzieci w górach, jest Muszyna i znajdujący się w tej malowniczej miejscowości ośrodek wypoczynkowy „Kolejarz”. To sprawdzone wielokrotnie miejsce, które stanowi doskonałą bazę wypadową na rozmaite wycieczki. Otoczenie ośrodka sprzyja aktywnemu spędzaniu wolnego czasu, gdyż znajduje się tam miasteczko wodne, boiska do gier zespołowych, plac zabaw i wiele innych atrakcji dla dzieci w każdym wieku. To także wysokiej jakości zakwaterowanie oraz dobrze skrojony program — dopasowany zarówno do oczekiwań najmłodszych, jak i nieco starszych pociech.

W naszej ofercie znajdują się również wędrowne obozy dla młodzieży po górach, podczas których nieco starsi nasi podopieczni (13-19 lat) nocują pod namiotami lub w górskich schroniskach. Są to wymarzone wakacje dla młodzieży, która już zdążyła zakochać się w górach i uwielbia spędzać czas na pokonywaniu szlaków. 

Rodzaje obozów młodzieżowych w górach

Obozy letnie w górach, których organizacją się zajmujemy, dzielą się, jak już wspominaliśmy, na wędrowne i stacjonarne. Te pierwsze odbywają się w Bieszczadach, Sudetach, Pieninach oraz Tatrach Polskich i Słowackich, czyli wszędzie tam, gdzie młodzież może przeżyć prawdziwą przygodę. 

Nasze stacjonarne kolonie młodzieżowe w górach charakteryzują się zróżnicowaną tematyką, dzięki czemu każde dziecko może wybrać się na wakacje dopasowane do swoich zainteresowań. 

W naszej ofercie na 2022 rok znajdują się m.in. takie kolonie dla młodzieży w górach, jak:

  • obóz taneczny z elementami akrobatyki z Youtuberką Marią Krasowską;

  • „Wakacje w siodle”, czyli obóz w górach wzbogacony o jazdę konną;

  • obóz letni w górach z wycieczkami do największego parku rozrywki w Polsce – Energylandii;

  • obóz wokalno-artystyczny z profesjonalnymi nauczycielami śpiewu, plastyki i gry na instrumentach;

  • kolonie młodzieżowe w górach w stylu wynalazców, dla których nowoczesna technologia jest nieodłącznym elementem życia; 

  • detektywistyczny obóz w górach, czyli coś dla fanów zagadek i tajemnic. 

Chcesz wiedzieć więcej? Interesuje Cię, czy program wakacyjnej przygody, będzie idealnie skrojony dla Twojego podopiecznego? Ile kosztują obozy dla młodzieży w górach? Zapraszamy do kontaktu! Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania.