Kolonie konne to nie lada gratka dla wszystkich młodych pasjonatów jazdy konnej oraz miłośników tych niesamowitych zwierząt. W naszej ofercie znajduje się kilka młodzieżowych obozów konnych w różnych częściach Polski, dzięki czemu chętni na taki wyjazd nie muszą być skazani na wielogodzinną podróż. Jakie atrakcje, poza oczywistym obcowaniem z tymi dostojnymi zwierzętami, czekają na uczestników obozów konnych? Jak wyglądają wakacje w siodle? Poniżej znajdziesz wszelkie informacje.

Sezon

Sortuj wedługPoszukiwana fraza

Wyczyść Filtr 

Transport Wyczyść Filtr Kolonie konne to nie lada gratka dla wszystkich młodych pasjonatów jazdy konnej oraz miłośników tych niesamowitych zwierząt. W naszej ofercie znajduje się kilka młodzieżowych obozów konnych w różnych częściach Polski, dzięki czemu chętni na taki wyjazd nie muszą być skazani na wielogodzinną podróż. Jakie atrakcje, poza oczywistym obcowaniem z tymi dostojnymi zwierzętami, czekają na uczestników obozów konnych? Jak wyglądają wakacje w siodle? Poniżej znajdziesz wszelkie informacje.

Dlaczego warto zdecydować się na obozy konne?

Kolonie konne dla młodzieży to jeden z kilkunastu wyjazdów tematycznych, jakie oferujemy w naszym biurze usług turystycznych. Jest to także rodzaj kolonii, który od lat cieszy się niesłabnącą popularnością wśród młodych ludzi. Nic w tym dziwnego, gdyż każdy, kto lubi jazdę konną, chce jak najwięcej czasu spędzać z tymi zwierzętami. To nie tylko świetna forma rekreacji, ale i doskonała okazja, by dowiedzieć się o koniach nieco więcej.

Organizowane przez nas kolonie i obozy konne odbywają się w profesjonalnych ośrodkach jeździeckich, co sprawia, że uczestnicy mogą doskonalić swoje umiejętności na różnych poziomach zaawansowania. Wszystko pod czujnym okiem doświadczonych instruktorów, dzięki którym takie konne kolonie młodzieżowe będą też bezpieczne. Podczas tego typu wyjazdów dzieci będą mogły pomóc w pielęgnacji koni, nauczą się je siodłać i poznają wiele praktycznych wskazówek dotyczących jeździectwa i natury koni. Kto wie, może takie konne kolonie dla dzieci będą wstępem do świetnej pasji na całe życie?

Choć jeździectwo jest główną domeną obozów konnych, to dla naszych podopiecznych mamy przygotowany szereg innych zajęć, które będą sprzyjać integracji i dobrej zabawie. Dbamy przy tym o to, by zajęcia były dostosowane do wieku dzieci, by każdy uczestnik skorzystał z wyjazdu jak najbardziej.

Obozy konne dla młodzieży i dzieci — jakie są atrakcje?

Podstawą kolonii konnych dla dzieci jest obcowanie z wierzchowcami, czyli jazda po placu lub terenie, lonżowanie, jazda na ujeżdżalni, podstawy ujeżdżania, nauka galopu, stępowania i kłusowania – w zależności od umiejętności uczestników. 

Młodzi jeźdźcy mają okazję podczas kolonii konnych poznać też świat stadniny „od kuchni”, a zatem wziąć udział w czyszczeniu, pielęgnacji, karmieniu i siodłaniu koni. To ogromna dawka wiedzy zwłaszcza dla początkujących miłośników jeździectwa.

Jednak nie samą jazdą konną młody człowiek żyje, dlatego w programie naszych obozów konnych znajduje się wiele atrakcji niezwiązanych z końmi. W zależności od regionu, w którym będzie odbywał się obóz, proponujemy uczestnikom takie rozrywki, jak: 

  • kąpiele w jeziorze/basenie i wszelkie wodne zabawy pod opieką ratownika;

  • zajęcia artystyczno-plastyczne DIY;

  • ogniska, karaoke i zabawy taneczne;

  • gry i zabawy sportowe;

  • piesze wędrówki i zwiedzanie okolicznych zabytków;

  • konkursy i challenge;

  • seanse filmowe, gry planszowe i zręcznościowe, 

  • wycieczki do aquaparków, parków linowych i innych okolicznych miejsc rozrywkowych.

Jaki obóz konny wybrać?

Pośród naszych propozycji wyjazdów wakacyjnych na ten rok znajdują się obozy konne dla młodzieży w czterech miejscowościach: Dębrzynie, Rogowcu, Wielu i Muszynie. Dzięki takiemu wyborowi dzieci mogą się bawić w górach, na Kaszubach, nad morzem lub ziemi sieradzkiej. Nasze młodzieżowe kolonie konne dla dzieci trwają 10 lub 11 dni i są dedykowane miłośnikom koni w wieku od 10 do 16 lat. 

Wybierając najlepszy i najbardziej dopasowany do preferencji młodego jeźdźca młodzieżowy obóz konny warto zwrócić uwagę nie tylko na miejsce pobytu, lecz również na program i przewidziane atrakcje dla uczestników. Może bowiem okazać się, że przyszły uczestnik obozu będzie chciał zarówno jeździć konno, jak i spróbować swoich sił w paintballu lub minigolfie, a nie w każdym programie wyjazdu znajdują się takie opcje. Z tego względu zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą za pośrednictwem strony kochamwakacje.pl. Dzięki nam na pewno wybierzesz wyjazd, który w pełni spełni oczekiwania Twojego dziecka!