Wymagania COVID 19 Austria

Wymagania Covid19 - AUSTRIA

Każda osoba wjeżdżająca na obóz narciarski/snowboardowy do Austrii musi przedstawić

  1. zaświadczenie o szczepieniu lub statusie ozdrowieńca oraz test PCR- szczegóły poniżej w sekcji

PRZED WYJAZDEM

Zgodnie z obowiązującymi obecnie przepisami (które jeszcze mogą ulec zmianie) aby wjechać na terytorium Austrii i móc korzystać z infrastruktury sportowo-rekreacyjnej (stoki, restauracje itp) należy okazać jeden z dokumentów:

  1. Dokument potwierdzający zakończenie programu szczepień przeciwko Covid-19. Za zakończenie schematu szczepień uważa się podanie odpowiedniej liczby dawek szczepionek przeciwko Covid-19 i upływ 14 -dniowego okresu od daty podania ostatniej dawki. Ważność certyfikatu max 9 miesięcy od przyjęcia drugiej dawki szczepienia. Szczepionki jednodawkowe od dnia 3.02.2022 nie bedą uznawane.
  2. W przypadku ozdrowieńców dokument wystawiony od 15 do 180 dni od daty pozytywnego wyniku testu PCR lub szybkiego testu antygenowego na COVID-19.
  3. Dodatkowo od dnia 20.12.2022 należy okazać negatywny wynik testu PCR wykonanego najwcześniej na 72 h przed przekroczeniem granicy. Zwolnienie z okazania testu dotyczy tylko osób, które otrzymały szczepienie przypominające.

W TRAKCIE WYJADU

Warunkiem korzystania  m.in. z usług gastronomicznych, hotelarskich, obiektów rekreacyjnych i kulturalnych jest spełnienie zasady „2G” (szczepienie, ozdrowienie). W przestrzeni publicznej należy stosować maskę FFP2.

UNIJNY CERTYFIKAT COVID

Austria od 1 lipca wdrożyła akceptację tzw. „paszportów szczepionkowych” (Unijny Certyfikat COVID) w którym automatycznie zamieszczana jest informacja o byciu zaszczepionym czy też ozdrowieńcem.

Unijny Certyfikat COVID jest od 1 lipca dokumentem koniecznym do przekraczania granic w Unii Europejskiej i uczestnik obozu zobowiązany jest mieć ze sobą (dla bezpieczeństwa -zarówno w  wersji papierowej jak i elektronicznej) wydruk właściwego Unijnego Certyfikatu COVID.

Certyfikat jest w języku polskim i angielskim.

Certyfikat COVID można pobrać z własnego konta Internetowego Konta Pacjenta (osoby pełnoletnie) lub z konta rodzica (osoby niepełnoletnie). Szczegóły jak zalogować się do konta i pobrać certyfikat – tutaj. Certyfikat jest dostępny także w aplikacji mObywatel.

Niezależnie od ww. certyfikatu COVID zalecamy aby mieć ze sobą w wersji elektronicznej i papierowej potwierdzenie o zaszczepieniu/byciu ozdrowieńcem.

WAŻNE! Jeśli wystąpią oczywiste przesłanki, takie jak zamknięcie granic lądowych, wprowadzenia zakazu podróżowania do danego kraju - obóz zostanie odwołany przez biuro, a klientowi będzie przysługiwało 100% zwrotu wpłaconej kwoty za obóz.