Wymagania COVID 19 Słowacja

Wymagania Covid19 - Słowacja

Każda osoba wjeżdżająca na obóz narciarski/snowboardowy na Słowację musi przedstawić:

  1. Dokument potwierdzający zakończenie programu szczepień przeciwko Covid-19. Za zakończenie schematu szczepień uważa się podanie odpowiedniej liczby dawek szczepionek przeciwko Covid-19 i upływ 14 -dniowego okresu od daty podania ostatniej dawki. Ważność dokumentu max 360 dni od przyjęcia drugiej dawki szczepienia.

W TRAKCIE WYJAZDU

Warunkiem wstępu na kolejki linowe w ośrodku Jasna (Chopok) jest posiadanie statusu ozdrowieńca lub bycia w pełni zaszczepionym oraz stosowanie maseczek klasy FFP2.

UNIJNY CERTYFIKAT COVID

Słowacja od 1 lipca wdrożyła akceptację tzw. „paszportów szczepionkowych” (Unijny Certyfikat COVID) w którym automatycznie zamieszczana jest informacja o byciu zaszczepionym lub ozdrowieńcem.

Unijny Certyfikat COVID jest od 1 lipca dokumentem koniecznym do przekraczania granic w Unii Europejskiej i uczestnik obozu zobowiązany jest mieć ze sobą (dla bezpieczeństwa -zarówno w  wersji papierowej jak i elektronicznej) wydruk właściwego Unijnego Certyfikatu COVID.

Certyfikat jest w języku polskim i angielskim.

Certyfikat COVID można pobrać z własnego konta Internetowego Konta Pacjenta (osoby pełnoletnie) lub z konta rodzica (osoby niepełnoletnie). Szczegóły jak zalogować się do konta i pobrać certyfikat – tutaj. Certyfikat jest dostępny także w aplikacji mObywatel.

WAŻNE! Jeśli wystąpią oczywiste przesłanki, takie jak zamknięcie granic lądowych, wprowadzenia zakazu podróżowania do danego kraju - obóz zostanie odwołany przez biuro, a klientowi będzie przysługiwało 100% zwrotu wpłaconej kwoty za obóz.