Wymagania COVID 19 Słowacja

Wymagania Covid19 - Słowacja

Każda osoba wjeżdżająca na obóz narciarski/snowboardowy na Słowację musi przedstawić:

  1. A .Dotyczy osób poniżej 18 roku życia. Dokument potwierdzający zakończenie programu szczepień przeciwko Covid-19. Za zakończenie schematu szczepień uważa się podanie odpowiedniej liczby dawek szczepionek przeciwko Covid-19 i upływ 14 -dniowego okresu od daty podania ostatniej dawki. Ważność dokumentu max 270 dni od przyjęcia drugiej dawki szczepienia. Dotyczy osób poniżej 18 roku życia.1.B. Dotyczy osób, które ukończyły 18 rok życia. Dokument potwierdzający zakończenie programu szczepień przeciwko Covid-19. Za zakończenie schematu szczepień uważa się podanie odpowiedniej liczby dawek szczepionek przeciwko Covid-19 i upływ 14 -dniowego okresu od daty podania ostatniej dawki. Ważność dokumentu max 270 dni od przyjęcia drugiej dawki szczepienia oraz test antygenowy (48h) lub PCR (72H).  Z testu zwalnia przyjęcie dawki przypominającej.                           
  2. Wypełnić dokument ehranica https://korona.gov.sk/en/ehranica/ .
    Instrukcja wypełnienia -> kliknij w link: https://www.kochamwakacje.pl/instrukcja-plf-slowacja

W TRAKCIE WYJAZDU

Warunkiem wstępu na kolejki linowe w ośrodku Jasna (Chopok) jest:

- zakończenie programu szczepień przeciv Covid-19

- stosowanie maseczek klasy FFP2.

UNIJNY CERTYFIKAT COVID

Słowacja od 1 lipca wdrożyła akceptację tzw. „paszportów szczepionkowych” (Unijny Certyfikat COVID) w którym automatycznie zamieszczana jest informacja o byciu zaszczepionym lub ozdrowieńcem.

Unijny Certyfikat COVID jest od 1 lipca dokumentem koniecznym do przekraczania granic w Unii Europejskiej i uczestnik obozu zobowiązany jest mieć ze sobą (dla bezpieczeństwa -zarówno w  wersji papierowej jak i elektronicznej) wydruk właściwego Unijnego Certyfikatu COVID.

Certyfikat jest w języku polskim i angielskim.

Certyfikat COVID można pobrać z własnego konta Internetowego Konta Pacjenta (osoby pełnoletnie) lub z konta rodzica (osoby niepełnoletnie). Szczegóły jak zalogować się do konta i pobrać certyfikat – tutaj. Certyfikat jest dostępny także w aplikacji mObywatel.

WAŻNE! Jeśli wystąpią oczywiste przesłanki, takie jak zamknięcie granic lądowych, wprowadzenia zakazu podróżowania do danego kraju - obóz zostanie odwołany przez biuro, a klientowi będzie przysługiwało 100% zwrotu wpłaconej kwoty za obóz.