Wakacje z Muszkieterami 2021
2021-05-30 12:00:02


Po raz kolejny zapraszamy na wakacje z Muszkieterami!

Czytaj całość Wakacje z Muszkieterami 2021BUT powstało ponad dwadzieścia lat temu z jednego powodu. Żeby dostarczać dzieciakom oraz młodzieży to na co zasługują po ciężkim roku nauki w szkole. Od wielu lat organizujemy obozy młodzieżowe oraz kolonie, a na naszych wyjazdach były już przynajmniej dwa pokolenia. Zależy nam też bardzo, żeby docierać do dzieciaków, które nie mają szansy na zasłużony wypoczynek. Dlatego od kilku lat współpracujemy z Fundacją Muszkieterów, która od 2002 roku pomaga dzieciakom, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej i materialnej. W 2021 pora na kolejną przygodę z Muszkieterami!

Wakacje z Muszkieterami 2021

Po raz ostatni Muszkieterowie wybrali się na przygodę z BUT w roku 2019. W tym roku powracamy i napiszemy nowy rozdział, w którym główną  rolę będą grały oczywiście dzieciaki z całej Polski. W tegorocznej edycji akcji Wakacje z Muszkieterami weźmie udział aż 550 dzieci. Pojadą one na aż 5 różnych turnusów. Centrum kolonijnym będzie kultowy Julinek. To słynna szkoła, w której kształciły się talenty cyrkowe z całej Polski oraz Europy. Oczywiście z tej okazji w Julinku na dzieciaki czeka bardzo dużo cyrkowych atrakcji, których zwieńczeniem będzie pokaz cyrkowy. Julinek to jednak nie tylko cyrk, ale też bardzo bogata infrastruktura wypoczynkowa. Sam teren przeszedł niedawno modernizację, o której pisano w całej Polsce. Z miejsca dedykowanego tylko pasjonatom sztuki cyrkowej stał się nowoczesnym ośrodkiem wypoczynkowym, który zachwyca wszystkie dzieci. Na terenie ośrodka wypoczynkowego w Julinku, poza centrum cyrkowym, znajdują się m.in. park linowy i dmuchańce. To właśnie tam będą bawiły się dzieci podczas kolonii w ramach Wakacji z Muszkieterami 2021. Sam wypoczynek w Julinku to jednak nie wszystko, co czeka na kolonistów w czasie każdego z pięciu turnusów. W programie zaplanowano też wiele dodatkowych atrakcji. Jedną z nich jest wyprawa do Warszawy, podczas której dzieciaki poznają tajemnice stolicy. Zobaczą takie słynne miejsca, jak Pałac Kultury i Nauki, Centrum Nauki Kopernik czy Stadion Narodowy. Jesteśmy przekonani, że będą to niezapomniane chwile, z których wspomnienia pozostaną z dziećmi przez całe życie.

Fundacja Muszkieterów

Kto stoi za całą inicjatywą Wakacji z Muszkieterami? Jest to oczywiście Fundacja Muszkieterów, która organizuje akcję wraz z BUT oraz Aderonami sklepów Intermarche i Bricomarche. Same Wakacje z Muszkieterami odbędą się już po raz czwarty. Podczas wcześniejszych edycji akcji dzieci spotkały się między innymi ze słynną reprezentantką Polski w szermierce i medalistką olimpijską Sylwią Gruchałą. Do tej pory w akcji wzięło udział ponad 2000 dzieci z całej Polski. Bardzo cieszymy się, że w tym roku dołączą do niej kolejne dzieciaki, które wspomnienie Wakacji z Muszkieterami zachowają na całe życie.