Powróć do listy aktualności

Jak spakować się na zimowisko?

Data dodania: 09-01-2022

Już w ten weekend wyruszamy na pierwsze turnusy ferii 2022. Niezależnie od tego gdzie wybieracie się na swoje wymarzone zimowisko (a w tym roku, po raz kolejny, trochę tego przygotowaliśmy) wszystkich z Was łączy jedno. Musicie się spakować! Dlatego postanowiliśmy przygotować dla Was mały poradnik, wraz z checklistą, który pozwoli Wam na spokojnie zabrać się za jedyną rzecz, którą wiele osób wymienia jako minus podróżowania. Pakowanie się! Jak spakować się na ferie? Tak!

Jakie bagaże można ze sobą zabrać na ferie?

Podstawą bagażu jest oczywiście bagaż główny, który wkładacie do luku w autokarze. Obok tego na obóz możecie zabrać bagaż podręczny, który towarzyszy Wam na pokładzie autokaru. Osoby wybierające się na obozy snowboardowe i narciarskie muszą oczywiście zabrać ze sobą swój sprzęt, czyli deski, buty i kijki. Pamiętajcie o tym, że sprzęt narciarski powinien być spakowany w pokrowcu. Ważne jest także, żeby walizka lub bagaż główny, a raczej jego ciężar, był dostosowany do Waszych możliwości fizycznych. Na obozy z nami jeżdżą tylko dżentelmeni, którzy zawsze pomogą słabszemu, ale prawda jest taka, że oni też muszą zająć się swoim bagażem, który w przypadku obozów zimowych, a tym bardziej snowboardowych i narciarskich, jest serio duży.

jak się spakować na zimowisko

Bagaż podręczny na obóz młodzieżowy

Co zabrać ze sobą do autokaru w bagażu podręcznym? Na 100% jedzenie. Kanapki i inne przekąski, koniecznie dużą butelkę wody, ewentualnie soki (w zakręcanych butelkach, nie chcecie przecież mieć mokrych ubrań). Warto też przygotować kieszonkowe na zakup napojów lub jedzenia podczas postojów. Bagaż podręczny spakujcie do plecaka lub małej torby. Pamiętajcie też, żeby koniecznie zabrać słuchawki. Pomagają się odciąć, wyciszyć jeśli chcecie pospać. Dzięki nim swobodnie obejrzycie swoje serialowe guilty pleasure i będziecie odtwarzali ulubiony kawałek 20 razy z rzędu.

Warto też zabrać powerbank. Przyda się bardzo w trakcie długiego przejazdu autokarem.

Co spakować na obóz młodzieżowy? – checklista

Dobry humor! Hehe. A tak na serio to najlepiej jak skorzystacie z poniższej checklisty, którą możecie sobie wydrukować lub skopiować i spakować się zgodnie z nią:

– przybory do mycia: szczoteczka i pasta do zębów, żel pod prysznic, szampon, mydło, ręcznik kąpielowy, mały ręcznik, klapki pod prysznic, szczotka do włosów oraz gumki i spinki do włosów,

– piżama, bielizna, skarpetki różnej grubości, rajstopy, bielizna termiczna itp.

– koszulki, polar/swetry, bluzy, kilka par spodni (tego nie pożyczycie i nie kupicie łatwo, jak t-shirtu czy bluzy!), kurtka, 2 (!) czapki, szalik, rękawiczki zimowe 2 (!) pary, dres, maseczki (kilka sztuk), płyn do dezynfekcji

 – kąpielówki/strój kąpielowy, czepek

 – buty ciepłe, oraz sportowe lub trampki/tenisówki, kapcie/klapki

– portfel/ saszetka

– torba na brudne ubrania, najlepiej bawełniana

– legitymacja szkolna, paszport/dowód osobisty, certyfikat covid-19 zgodny z aktualnymi wytycznymi

– leki

Czego nie zabierać na obóz młodzieżowy?

Nie zalecamy zabierania wartościowych rzeczy, tabletu, komputera itp. W podróży taki sprzęt jest szczególnie narażony na zniszczenie.

Kieszonkowe na obóz młodzieżowy

Pamiętajcie, żeby zabrać ze sobą również pieniądze. Minimalna wysokość kieszonkowego to ok. 100/150 zł (pamiątki, napoje itp.( fakultety + kaucja zwrotna

Narciarze i snowboardziści powinni też zabezpieczyć pieniądze na karnet oraz ewentualnie wypożyczenie czy konserwację sprzętu na miejscu.

Dobra rada dla rodziców: Młodszym dzieciom: przygotuj kieszonkowe w drobnych nominałach. Zapakuj pieniądze w kopertę i opisz ją imieniem, nazwiskiem dziecka oraz sumą.

Dokumenty na obóz młodzieżowy

Niezależnie od sytuacji musicie mieć przy sobie dokumenty. To jedyny punkt z naszej checklisty, którego nie dokupicie w sklepie nawet za największe pieniądze. Więc powtórzymy po raz kolejny, że na obóz musicie koniecznie zabrać:

– legitymację szkolną

– paszport/dowód osobisty

– certyfikat covid-19 (zgodny  z aktualnymi wytycznymi)

Lekarstwa

Jeśli Wy lub Wasze dziecko (tu szczególnie ważny punkt dla rodziców, którzy czytają ten wpis) choruje na jakieś choroby, to koniecznie poinformujcie o tym fakcie nasze biuro przed wyjazdem. Ta informacja powinna być także wpisana w kartę kwalifikacyjną uczestnika wyjazdu. Nawet jeśli jesteście zdrowi jak ryba, to warto zabrać ze sobą środki na chorobę lokomocyjną oraz podstawowe leki przeciwbólowe czy na przeziębienie.

Co powinni spakować na obóz snowboardziści i narciarze?

Osoby wybierające się z nami na obozy lub kolonie narciarskie czy snowboardowe powinny dodatkowo przygotować

sprzęt: kask, buty, snowboard/narty (sprzęt oddaj do serwisu na 3 tygodnie przed wyjazdem), gogle. (możesz to wypożyczyć w miejscu zimowiska)

odzież wierzchnią: spodnie, kurtka, rękawice, bandana/kominiarka narciarska,

skarpety narciarskie co najmniej 2 pary, bielizna termiczna

tłusty krem na mróz z filtrem UV, pomadkę

To wszystko! Mamy nadzieję, że ten wpis pomoże Wam w przygotowaniach do zimowej przygody. Teraz już wiecie jak profesjonalnie spakować się na zimowy obóz młodzieżowy.

Poprzedni