kochamykolonie.pl


Obrazek

 

Wakacje z nauką pod patronatem Heweliuszy Nauki

 

Obrazek

 

O Heweliuszach Nauki

 

Z pasji do popularyzacji nauki, razem z Heweliuszami Nauki Tomaszem Ruszkowskim i Pawłem Jaskólskim zapraszamy na wyjątkową kolonię bogatą w naukowe przeżycia.

 

Co robimy najlepiej? Bawimy, motywujemy i uczymy, a nasze hasło brzmi "nauka nie musi być nudna"!

 

 

 

 

 

Uczymy przez zabawę

 

Od lat współpracują z wieloma Uniwersytetami Dziecięcymi. Podczas 2 turnusu letnich koloni zapraszają do Łeby na "wakacje z nauką".

 

Mamy nadzieję, że także Ty, tak jak i my, znajdziesz w nauce radość i spełnienie. Eksperymentuj, doświadczaj i baw się nauką!

 

Heweliusze Nauki prowadzą liczne pokazy w szkołach, na festiwalach i piknikach naukowych m.in. Znastival - Słowenia, Science Show International Cup 2015 - Estonia, Znastveni Piknik - Chorwacja, L'Isola di Einstein - Włochy, Podkarpackie Festiwale Nauki i Techniki.

 

Obrazek
Obrazek

 

Heweliusze Nauki zapraszają!

 

Cześć, jedziemy na kolonie dla dzieci w Łebie! Będziemy się uczyć, odkrywać, poznawać, budzić szare komórki do pracy! Przekażemy wam naukowe ciekawostki, które na naszych pokazach

 

SZYFRY – będziemy szyfrować, kodować i przekazywać tajne wiadomości. Poznamy spartańskie skytale, rzymski szyfr Cezara i historię najsłynniejszej maszyny szyfrującej – Enigmy.

 

PO CO NAM DWOJE OCZU? - Dowiecie się, jak działa i jak zbudowane jest oko. Dlaczego oczy czasem nas oszukują? Jakie ograniczenia ma ludzki wzrok? Czy gdybyśmy mieli jedno oko, wiedzielibyśmy przestrzennie?

 

FRAKTALE – czym tak właściwie są fraktale? Gdzie możemy je spotkać? Jak powstają i jak samodzielnie je stworzyć? Ile dziur ma Trójkąt Sierpińskiego? Poznamy Krzywą Kocha, która kocha chmury! Smoka Heighwaya, który zieje ogniem.

 

SRPAWDŹ CAŁY PROGRAM - KLIKNIJ TUTAJ

 

 

 

Zobacz co Cię czeka z Heweliuszami!