kochamykolonie.pl


FAQ – dotyczące obozów i kolonii w czasie epidemicznym

1. Czy kolonie/obozy się w te wakacje w ogóle odbędą?

2. Czy mam dopłacać do kolonii skoro nie wiadomo czy kolonie w ogóle będą?

3. Kiedy będzie wiadomo jak kolonia będzie przebiegała pod względem bezpieczeństwa?

4. Co będzie jak moja kolonia się nie odbędzie?

 

Odpowiedzi na pytania dotyczące WAKACJI 2020 w czasie epidemicznym

1. Czy kolonie/obozy się w te wakacje w ogóle odbędą?

W dniu 29.05.2020 zostały opublikowane wytyczne pod hasłem Bezpieczny Wypoczynek wytyczne Ministerstwa Edukacji Narodowej, Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz Ministerstwa Zdrowia dla organizatorów wypoczynku dzieci i młodzieży w 2020 roku. Zawarte w dokumencie wytyczne szczegółowo i precyzyjnie określają warunki organizacji kolonii i obozów. Po wstępnej konsultacji z obiektami noclegowymi, jesteśmy zdania, że jesteśmy w stanie je spełnić i zagwarantować bezpieczny i udany letni wypoczynek naszym klientom. W niektórych przypadkach może to jednak wymagać korekty programu kolonii lub obozu. Obecnie intensywnie pracujemy nad wdrożeniem zawartych tam zaleceń. Niedługo przekażemy bardziej szczegółowe informacje. Prosimy więc o cierpliwość

2 Czy mam dopłacać do kolonii skoro nie wiadomo czy kolonie w ogóle będą?

Już to wiemy - kolonie się odbędą w wakacje 2020. Co prawda w trochę zmienionej formie niż to było rok temu, bo uwzględniające wytyczne MZ,GIS,MEN dzięki którym wakacje będzie można spędzić na kolonii/obozu w sposób bezpieczny i udany. Obecnie pracujemy nad dostosowaniem programów do wytycznych w kwestii bezpieczeństwa.

Jednak by dać naszym klientom większy komfort podejmowania decyzji w tym szczególnym czasie przesunęliśmy termin dopłaty do pełnej kwoty imprezy z 40 dni na 21 dni przed rozpoczęciem imprezy.

3. Kiedy będzie wiadomo jak kolonia będzie przebiegała pod względem bezpieczeństwa?

Organy nadzorujące wypoczynek letni dzieci i młodzieży wydało zalecenia i wytyczne dotyczące zaleceń organizacji kolonii i obozów tego lata. Można się z nimi zapoznać TUTAJ . Obecnie intensywnie pracujemy nad dostosowaniem/korektą naszych programów kolonijnych/obozowych pod kątem opublikowanych wytycznych.Już wkrótce damy znać o szczegółach.

4. Co będzie jak moja kolonia się nie odbędzie?

Może i tak się zdarzyć, że w skutek rozwoju sytuacji epidemicznej, zakazu władz lub naszej decyzji podyktowanej względami bezpieczeństwa zmuszeni będziemy jednak odwołać dany turnus obozu lub kolonii.  Oczywiście niezwłocznie Was o tym powiadomimy oferując:
- ewentualną imprezę zastępczą
- voucher o wartości 120% wpłaconej kwoty ważny do końca wakacji 2021

- w przypadku rezygnacji przysługuje Wam gwarantowany zwrot 100% wpłaconej kwoty zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami.