Wakacje z muszkieterami – DZIĘKUJEMY!

2017-09-01 12:00:02Końcówka kolejnych wakacji to zawsze bardzo przykry moment, nie tylko dla dzieciaków. W tym roku jednak pod koniec sierpnia mamy powody do prawdziwej radości. To wszystko za sprawą Kolonii z…

Czytaj całość Wakacje z muszkieterami – DZIĘKUJEMY!Końcówka kolejnych wakacji to zawsze bardzo przykry moment, nie tylko dla dzieciaków. W tym roku jednak pod koniec sierpnia mamy powody do prawdziwej radości. To wszystko za sprawą Kolonii z Muszkieterami, które organizowało nasze biuro na zlecenie Fundacji Muszkieterów. Przez dwa miesiące wakacji dzięki Fundacji odpoczywało blisko 1000 dzieci z ponad 300 polskich miast.

wakacje z muszkieterami

„Wakacje z Muszkieterami” to druga edycja dobroczynnej akcji Fundacji Muszkieterów, dzięki której dzieci z niezamożnych rodzin mają szansę wyjechać na letni wypoczynek, często pierwszy raz w życiu. Te wyjątkowe wakacje Biuro Usług Turystycznych organizowało już po raz drugi wspólnie z Fundacją. Oprócz zabaw i wypoczynku dzieci poznają na wyjazdach 8 uniwersalnych wartości, które pomogą im zbudować pewność siebie i pokonywać trudności.

– Pozornie to bardzo proste słowa: odwaga, uczynność, otwartość, wrażliwość, mądrość, sumienność, pracowitość i uczciwość, ale życie pokazuje, że najprostsze rzeczy są najtrudniejsze. Jeśli się ich nie zaszczepi, nie nauczy w młodym wieku pojawią się problemy, kiedy zaczniemy wchodzić w dorosłość. Dlatego uczymy tych wartości podczas trwania naszej akcji. Jej motto – To charakter, a nie kapelusz z piórem, tworzy z Ciebie Muszkietera! – przypomina, że należy nieustannie pracować nad swoim rozwojem. –mówi Sylwia Gruchała, ambasadorka „Wakacji z Muszkieterami”.

Wakacje z Muszkieterami - logo akcji.jpg

Łącznie w trakcie trwania akcji odbyło się 9 kolonijnych turnusów w dwóch górskich miejscowościach: Murzasichle i Sierockie oraz nad morzem w Dźwirzynie.

Chcieliśmy bardzo serdecznie podziękować właścicieli sklepów Intermarche oraz Bricomarche, którzy zasponsorowali kolonie.
Dziękujemy również wszystkim organizacjom współpracującym: szkołom, lokalnym fundacjom, domom dziecka, Miejskim Ośrodkom Pomocy Społecznej, które zgłaszały dzieci na kolonie.
Chcieliśmy też podziękować firmie PRESTIGE MJM, za zasponsorowanie dzieciom biletów na koncert Andrea Bocelli w Szczecinie.

wakacje z muszkieterami

Wielkie serca oraz ciężka praca wielu osób przyczyniła się do tego, że w wakacje 2017 dzieciaki miały szanse zdobyć przepiękne wspomnienia, które zostaną z nim na całe życie. To bezcenny dar, którego nie da się mierzyć żadną miarą!
Dzięki temu czujemy, że pierwszy września jest jeszcze bardziej radosnym momentem niż w poprzednich latach.

Do zobaczenia za rok!
CZAT NA ŻYWO