Obozy młodzieżowe nauka narciarstwa biegowego

2017-11-02 12:00:02Zima coraz bliżej. Przypomina nam o tym nieubłaganie nie tylko data w kalendarzu (mamy już listopad), ale też aura za oknem. Nie wolno się jednak poddawać i trzeba planować, najbliższy…

Czytaj całość Obozy młodzieżowe nauka narciarstwa biegowegoZima coraz bliżej. Przypomina nam o tym nieubłaganie nie tylko data w kalendarzu (mamy już listopad), ale też aura za oknem. Nie wolno się jednak poddawać i trzeba planować, najbliższy możliwy, zimowy urlop z okazji ferii 2018. Tym bardziej, ze w tym roku w naszej ofercie zimowisk dla młodzieży pojawiła się masa nowości w tym obozy z narciarstwem biegowym, które wydają się być doskonałą propozycją dla osób, które chcą spędzić ferie bez nart i snowboardu, a mimo to marzą o skorzystaniu z dobrodziejstw zimy.

Narciarstwo biegowe to najstarsza dyscyplina narciarska na świecie. Już w czasach prehistorycznych mieszkańcy dzisiejszej Skandynawii wykorzystywali narty do poruszania się po śniegu i swobodnego pokonywania bardzo dużych dystansów. Narty przyczepione tylko do przedniej części stopy pozwalały na przemieszczanie się nawet po bardzo grubej pokrywie śnieżnej, bez zapadania się w nią, a także na osiąganie dużych prędkości podczas polowań. Od XIX wieku narciarstwo zawojowało kolejne dziedziny życia z czasem stając się nie tylko popularnym do dziś sportem, ale też istotnym elementem taktyki wojskowej, która odegrała szczególnie istotną rolę podczas wojny w Finlandii i polskich Tatrach. W 1922 roku odbył się pierwszy maraton biegowy tzw. Bieg Wazów i tę datę mniej więcej określa się jako początek wielkiej międzynarodowej kariery tego sportu.

obozy młodzieżowe narciarstwo biegowe

Dziś każdy Polak kojarzy narciarstwo klasyczne, bo do takiej dyscypliny zaliczane są biegi narciarskie wraz ze skokami i kombinacją norweską, z sukcesami Justyny Kowalczyk. Multimedalistka olimpijska i wielokrotna medalistka mistrzostw świata to osoba, która po latach przywróciła modę na ten sport. Nic dziwnego, dzielna Justyna przez wiele wygrywała z pochodzącymi z ojczyzny biegów Norweżkami! Zatem jak widać – Polak potrafi biegać na nartach. Pora na rozpoczęcie swojej przygody na obozie dla młodzieży z biegami narciarskimi.

zima z BUT

W tym roku przygotowaliśmy dwie propozycje dla młodzieży, która chce uczyć się jazdy na nartach biegowych.
Zapraszamy do Szklarskiej Poręby oraz do austriackiego Kaprun. Na każdym z tych obozów młodzieżowych poznacie podstawowe techniki poruszania się na nartach biegowych oraz będziecie mieli okazje poszusować w przepięknym otoczeniu Tatr lub Alp.

zima 2016 z kocham wakacje

Gwarantujemy, że ta przygoda będzie równie niezapomniana co „tradycyjne” zimowiska narciarskie lub snowbordowe. Nowa w naszym katalogu oferta obozów narciarstwa biegowego dla młodzieży to odpowiedź na wiele próśb, które otrzymaliśmy po zakończeniu poprzednich sezonów. Pamiętajcie ferie startują już w drugim tygodniu stycznia. Warto zatem sprawdzić naszą ofertę już dziś, bo obozy młodzieżowe na ferie 2018 sprzedają się w tym roku doskonale i na niektóre turnusy najzwyczajniej w świecie zaczyna brakować miejsc.

kocham wakacje zima 2016

Pamiętajcie, że w naszej ofercie poza obozami młodzieżowymi, na których nauczycie się jeździć na nartach biegowych możecie wybrać się na zimowiska narciarskie i snowboardowe oraz na obozy turystyczne i rekreacyjne w tym obozy w Pradze czeskiej, Londynie i Zakopanem.
CZAT NA ŻYWO