Jak wybrać zimowisko dla młodzieży?

2017-10-24 12:00:02Jak wybrać zimowy obóz młodzieżowy? Na takie pytanie musimy odpowiadać właściwie kilka razy w tygodniu. Nie dziwi nas to. W przeciwieństwie do młodzieżowych obozów z oferty letniej gdzie kryterium wyboru…

Czytaj całość Jak wybrać zimowisko dla młodzieży?Jak wybrać zimowy obóz młodzieżowy? Na takie pytanie musimy odpowiadać właściwie kilka razy w tygodniu. Nie dziwi nas to. W przeciwieństwie do młodzieżowych obozów z oferty letniej gdzie kryterium wyboru jest o wiele prostsze (wiadomo, Polska lub zagranica, a poza tym plaże, słońce i morze) w przypadku zimowych obozów młodzieżowych choćby tych planowanych na ferie 2018 robi się problem! Dlatego zdecydowaliśmy się na zimową odsłonę naszego poradnika. Ci którzy uważnie śledzą naszego bloga z pewnością pamiętają wpis na temat tego jak wybrać obóz młodzieżowy. Zapominalskim lub chcącym być dobrze przygotowanym na sezon lato 2018 polecamy przeczytanie TEGO wpisu i dodanie linka do zakładek. A tymczasem odpowiemy na tytułowe pytanie.
Wybierając zimowy obóz młodzieżowy kierujecie się zazwyczaj wieloma kryteriami. Pierwszym i chyba podstawowym jest decyzja:

1. Zimowy obóz młodzieżowy w Polsce czy za granicą?

ferie z kocham wakacje

W naszej ofercie mamy zarówno obozy w polskich Tatrach jak i Tatrach po czeskiej i słowackiej stronie granicy oraz w Alpach, a także obozy turystyczne w Polsce, Wielkiej Brytanii i Czechach. Osoby nie lubiące długich podróży autokarowych czy latania samolotem bardzo często decydują się na ferie w Polsce. Mają one jedną podstawową przewagę nad zimowymi obozami młodzieżowymi za granicą. Są tańsze!

2. Obóz sportowy czy…relaks, a może zwiedzanie?

zakopane party zone

Villach czy Livigno. Z pewnością nie będziecie narzekali na stoki. Jeśli jednak nie czujecie się najpewniej na nartach to w naszej ofercie mamy też coś dla osób, które po prostu chcą się wyluzować lub poimprezować! To zakopiańskie obozy Luz będą tym czego szukają!
Dla wszystkich chcących wykorzystać każdą chwilę na zwiedzanie mamy w tym roku propozycje obozów w Londynie, Pradze i Szklarskiej Porębie.

3. Nie umiem jeździć na nartach/snowboardzie vs. śmigam jak Stoch

ferie z kocham wakacje

Podstawowy dylemat wszystkich, którzy rozważają wyjazd na zimowe obozy młodzieżowe! W końcu wiadomo, że w grupie kilkudziesięciu osób wszyscy prezentują różne umiejętności narciarskie i snowboardowe. Jednak w BUT na wszystko mamy odpowiedź! Pamiętajcie, że na podstronie każdego obozu znajdziecie informacje na temat tego dla jakich grup zaawansowania przeznaczony jest wyjazd. Nawet jeśli na wyjazd kwalifikujemy osoby o różnych poziomach umiejętności to i tak na miejscu dodatkowo dzielimy was na mniejsze grupy, które zgodnie ze swoim poziomem zaawansowania szlifują umiejętności pod okiem wykwalifikowanych instruktorów oraz naszej przebojowej kadry.
Pamiętajcie też, że przecież w naszej ofercie znajdziecie zarówno młodzieżowe obozy narciarsko-snowboardowe jak też wspomniane we wcześniejszym punkcie obozu Luz i turystyczno-rekreacyjne.

4. Kiedy jechać na zimowy obóz młodzieżowy?

ferie z kocham wakacje

Tu niestety nie mamy dobrych informacji, no prawie! Wszystko jest po prostu uzależnione od terminu waszych ferii, które spędzacie w zależności od tego w jakim województwie mieszkacie. Terminy ferii w sezonie 2018 wyglądają tak:

15 stycznia – 28 stycznia – dolnośląskie, mazowieckie, opolskie,
zachodniopomorskie
22 stycznia – 4 lutego – podlaskie, warmińsko-mazurskie
29 stycznia – 11 lutego – lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie
12 lutego – 25 lutego – kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie
CZAT NA ŻYWO