Czego nie zapomnieć na obóz młodzieżowy? cz. 2

2017-06-03 12:00:03W jednym z poprzednich wpisów doradzaliśmy wszystkim zapominalskim co powinni zabrać na obóz młodzieżowy. Wiedząc, że wiele osób zapomina zabrać ze sobą na swoje młodzieżowe wakacje totalnie podstawowych rzeczy przypominamy…

Czytaj całość Czego nie zapomnieć na obóz młodzieżowy? cz. 2W jednym z poprzednich wpisów doradzaliśmy wszystkim zapominalskim co powinni zabrać na obóz młodzieżowy. Wiedząc, że wiele osób zapomina zabrać ze sobą na swoje młodzieżowe wakacje totalnie podstawowych rzeczy przypominamy naszą listę obowiązkowych rzeczy, które powinny znaleźć się w każdej walizce lub plecaku osoby wybierającej się na obozy młodzieżowe z BUT.

Pierwsza część naszej listy obejmowała totalnie podstawowe rzeczy. Druga wcale od niej nie odbiega, a my z doświadczenia wiemy, że każdy z wymienionych przedmiotów jest tak na prawdę niezbędny!

kochamwakacje 2016

9. Ładowarka do telefonu – kolejna oczywista oczywistość na naszej liście. Niby to banalne, ale ładowarki bardzo często lubią zostać w domu wetknięte w gniazdko w ścianie podczas gdy wy już od dawna siedzicie na pokładzie autokaru lub samolotu. Oczywiście zawsze można pożyczyć kabelek od kogoś z obozu, ale w epoce smartfonów i ich zawodnych baterii na dłuższą metę staje się to mocno uciążliwe.

10. Środek na komary – nawet jeśli nie wybieracie się na Mazury, które słyną z jednych z najbardziej krwiożerczych komarów świata, powinniście pomyśleć o jakiś środkach zapobiegających bzyczącemu koszmarowi. Na rynku jest wiele preparatów w sprayu czy kremie, zarówno naturalnych jak i chemicznych (tzw. Repelenty), które skutecznie odstraszają nie tylko komary, ale również o wiele bardziej niebezpieczne kleszcze (co jest w szczególności istotne jeśli wybieracie się na nasze obozy przetrwania oraz wszystkie imprezy odbywające się w lesie). Doskonałą metodą na zapewnienie spokojnego snu są coraz popularniejsze na naszym rynku lampy na owady. Część z nich jest tak mała, że bez problemu spakujecie je do walizki czy plecaka.

Ula Jabłońska - zwycięzca

11. Spodnie na zmianę – tu posłużymy się małą anegdotką o pewnym obozowiczu, który na wyjazd zabrał tylko jedną jedyną parę dżinsów. Żadnych szortów, nic. Pierwszego dnia obozu na samym środku jego pięknych spodni z plaskiem wylądował hamburger wypełniony różnymi sosami i warzywami. Cóż. Wyobraźcie sobie teraz kołowanie pralki w Rimini…Pozostaje jeszcze bieganie w ręczniku i szukanie najbliższego sklepu odzieżowego.

12. Okulary przeciwsłoneczne – bez tego ani rusz. Gdziekolwiek będzie odbywać się wasz obóz czy to w Złotych Piaskach czy w Londynie czy na Mazurach okulary są po prostu nieodzowne! Nie ma nic bardziej męczącego niż oślepiające słoneczne światło. Zawsze można przemykać z cienia do cienia, ale każdy lekarz powie wam, ze dłuższa ekspozycja oczu na światło słoneczne jest po prostu niezdrowa.

obozy młodzieżowe promocja

13. Buty do pływania – totalnie niezbędne we wszystkich krajach ze skalistymi plażami. Przyzwyczajeni to mięciutkiego nadbałtyckiego piaseczku bardzo często zapominamy o tym, że plaże Grecji czy Chorwacji to w większości ciągi ostrych skał lub sztucznie stworzonych betonowych „plaż”. Nawet jeśli wypoczywacie na sztucznie usypanej „piaszczystej” plaży to tuż przy brzegu pod taflą wody czeka na was wysypane kamyczkami podłoże, w którym bardzo często kryją się krwiożercze jeżowce!
CZAT NA ŻYWO