Powróć do listy aktualności

Co można robić w ferie, jeśli nie jeździ się na nartach?

Data dodania: 12-11-2021

Nie umiesz jeździć na nartach lub snowboardzie, a chcesz jechać na obóz młodzieżowy? Nie ma problemu, my znajdziemy rozwiązanie na wszystko! Po pierwsze organizujemy zimowiska ze szkoleniami dla narciarzy i snowboardzistów, które prowadzimy od podstaw. Jeśli jednak poszukujesz innych rozrywek i emocji to (zgodnie z tytułem tego wpisu) mamy też coś dla Ciebie. Są to ferie bez nart i snowboardu, na których pomysł wpadliśmy już kilka lat temu w odpowiedzi na sugestie naszych obozowiczów.

Czym są ferie bez nart i snowboardu?

Zimowe obozy młodzieżowe bez nart i snowboardu to formuła, którą promujemy od kilku sezonów. Jak sama nazwa wskazuje, polega ona na zorganizowaniu innej formy rozrywki zimowej niż uprawianie dwóch najpopularniejszych sportów zimowych. Oczywiście w czasie ferii bez nart wcale nie brakuje sportu (o czym za moment), ale nie jest on główną osią wyjazdu, jak obozy, na których pod okiem doświadczonych instruktorów można szlifować swoje umiejętności na stoku. Oczywiście jeśli interesują Was narty lub snowboard i chcecie nauczyć się na nich jeździć, lub macie w planach podniesienie swoich umiejętności pod okiem instruktorów, to my wcale nie zrezygnowaliśmy z tego typu obozów. Wprost przeciwnie, w tym roku mamy ich nawet więcej. Wróćmy jednak do ferii bez nart.

Co można robić w ferie bez nart?

Skoro nie narty i snowboard to co robić zimą w ferie? Wiele osób rezygnuje z wyjazdów, bo ustalona od wielu lat formuła sprawia, że nawet nie rozważają rezerwowania zimowych obozów młodzieżowych. A to duży błąd! Bo my organizujemy obozy młodzieżowe, na których wszyscy są mile widziani. Tym bardziej że naszą małą tradycją jest od kilku lat to, że ferie to takie małe wakacje. Właśnie dlatego, dla wielu osób, to właśnie zimowa przerwa w nauce jest okazją do spotkania się z przyjaciółmi, których poznali w czasie wakacji i z którymi utrzymują głównie internetowy kontakt. Te osoby wybierają często obozy Luz, podczas których po prostu spędza się czas w górskich miejscowościach. W czasie obozu chodzimy po górach, zwiedzamy lokalne atrakcje, ale też bierzemy udział w różnych eventach czy akcjach, które sami organizujemy. Na feriach Luz jeździmy też na łyżwach (to dla chętnych) i sporo się ruszamy. W tym toku obozy zimowe typu Luz organizujemy w takich miejscowościach, jak Zakopane, Wisła oraz Muszyna.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Kocham Wakacje (@kochamwakacjepl)

Ferie w Zakopanem z wycieczkami

Jeśli szukacie bardziej aktywnej formuły i w czasie ferii chcecie pozwiedzać, to przygotowaliśmy dla Was obóz w Zakopanem-Full Time z wycieczkami. W czasie tego obozu dokładnie zwiedzicie stolicę polskich gór oraz jej okolice. Odwiedzicie między innymi Gubałówkę, Aquapark Zakopane i Termy Chochołowskie, Tatrzański Park Narodowy. Zabierzemy Was też do escape roomu oraz na laserowego paintballa.

Ferie w Bieszczadach

Osoby, które od turystyki wolą przygodę zapraszamy z kolei do Polańczyka. Ta kultowa miejscowość w Bieszczadach to doskonała baza wypadowa. Dzięki temu nie tylko skorzystacie z atrakcji na miejscu, ale także weźmiecie udział w kuligu, przejażdżce skuterami śnieżnymi, wyprawie z rakietami śnieżnymi, wycieczce na ściankę wspinaczkową oraz szkoleniu Bieszczadnika, które nauczy Was zasad survivalu.

Ferie w Muszynie

Kolejnym, poza Zakopanem i Polańczykiem, miejscem, do którego zapraszamy Was w ferie 2022, jest Muszyna. Winter free time to obóz dla preferujących luz i pełen relaks. Bez pośpiechu zwiedzicie kultową Krynicę, chętnych zabierzemy też do Sankolandii na zjazd sankami w bardzo dużej prędkości.

Jak widzicie mamy trochę pomysłów na ferie bez nart. Tym bardziej że wymienione tu obozy to zaledwie część oferty. W tym roku zapraszamy Was też, po raz pierwszy, na ferie z Youtuberami. O tym napiszemy w kolejnym wpisie na naszym blogu. A tymczasem zerknijcie na nasze wszystkie obozy zimowe bez nart, przygotowaliśmy kilkanaście różnych programów. Gdybyście mieli jakieś pytania, ich dotyczące napiszcie do nas.

Poprzedni Następny